Szkolenia detailingowe

Lubimy dzielić się wiedzą z innymi, dlatego dla zainteresowanych prowadzimy szczegółowe i fachowe szkolenia z auto detailingu. Na chwilę obecną oferujemy kursy o następującej tematyce:

Szkolenia z auto detailingu

Koszt: 1000 zł netto / dzień.

Dwa warianty do wyboru:

 • Szkolenie podstawowe
  Czas trwania: 1 dzień.
 • Szkolenie zaawansowane
  Czas trwania: 4 dni.
Szkolenia car detailingu Śląsk

Czym jest detailing zewnętrzny?


Detailing zewnętrzny to szereg czynności, które mają na celu podniesienie walorów estetycznych samochodów. W przeciwieństwie do tradycyjnego mycia, detailing skupia się na każdym najdrobniejszym szczególe i elemencie. Dzięki wieloetapowej odnowie nawet kilkunastoletnie samochody odzyskują swój dawny blask i prezentują się niemalże jak nowe. Warto jednak pamiętać, że detailing zewnętrzny to proces, który wymaga dogłębnej wiedzy i umiejętności manualnych związanych z czyszczeniem, renowacją i konserwacją pojazdu samochodowego.

Dobrze utrzymany, lśniący samochód to wizytówka każdego właściciela pojazdu. Biorąc pod uwagę niejednokrotnie ciężkie warunki, w których auto jest eksploatowane, samo mycie samochodu na myjni niestety nie wystarcza. Trzeba też wiedzieć, że car detailing nie tylko wpływa na poprawę aspektów wizualnych – odpowiednie metody zabezpieczają bowiem lakier i inne elementy przed licznymi czynnikami zewnętrznymi. W ten sposób jesteśmy w stanie dłużej utrzymać pojazd w nienagannym stanie, jak również wpłynąć na zwiększenie jego wartości.Jak przebiegają procesy detailingu zewnętrznego samochodu?


Wspomnieliśmy przed chwilą, że detailing zewnętrzny przebiega wieloetapowo. W pierwszej kolejności należy ocenić stan lakieru oraz poszczególnych elementów samochodu. Dzięki takiej analizie kursant będzie w stanie wybrać odpowiednie materiały, chemię samochodową oraz techniki.

Proces detailingu zewnętrznego rozpoczyna się od mycia detailingowego, który charakteryzuje się niebywałą dokładnością. W jego skład bowiem wchodzą m.in. dekontaminacja i deironizacja lakieru, które mają za zadanie usunąć z powierzchni wszystkie ciężkie zabrudzenia w postaci smoły, asfaltu, osadów, pyłu, żywic, czy owadów. Kolejny etap stanowi glinkowanie – proces ten polega na usuwaniu niewidzialnych dla oka zanieczyszczeń znajdujących się w porach lakieru. To właśnie w ten sposób uzyskuje się efekt „szklistej” powierzchni.

Następnie wykonuje się polerowanie, renowację i korektę lakieru – czyli najważniejszy etap, dzięki któremu uzyskujemy efekt nieskazitelnego lakieru. Przeprowadzanie tych czynności bez odpowiedniej wiedzy lub z zastosowaniem złych technik może prowadzić do poważnych uszkodzeń lakieru. Właśnie dlatego na szkoleniach z auto detailingu bardzo mocno skupiamy się na renowacji karoserii. W ostatnich krokach wykonuje się natomiast odtłuszczanie i woskowanie.Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie z auto detailingu?


Każdego, kto chce zgłębić tajniki detailingu zewnętrznego, serdecznie zapraszamy na szkolenia przeprowadzane przez nasze studio. Charakteryzują się one idealnym balansem pomiędzy zajęciami teoretycznymi i praktycznymi – z naciskiem na te drugie. Zawsze dbamy o przyjemną atmosferę oraz pragniemy mieć pewność, że każdy kursant dokładnie zrozumiał każde zagadnienie przed przejściem do następnych tematów.

Szkolenia z renowacji skórzanej tapicerki

Szkolenia z renowacji, naprawy i konserwacji tapicerki skórzanej

Koszt: 1000 zł netto / dzień.

Dwa warianty do wyboru:

 • Szkolenie podstawowe
  Czas trwania: 2 dni.
 • Szkolenie zaawansowane
  Czas trwania: 4 dni.

Na czym polega renowacja skórzanej tapicerki?


Skórzana tapicerka w samochodach to synonim prestiżu i luksusu. Właśnie z tego powodu dla wielu osób poszukujących nowego pojazdu, może stanowić najbardziej pożądaną cechę auta. Tapicerka wykonana ze skóry prezentuje się atrakcyjnie wizualnie, jest relatywnie łatwa w pielęgnacji – nie wchłania bowiem tak szybko pyłów i innego rodzaju zanieczyszczeń. Minusem są jednak wszelkiego rodzaju przetarcia, pęknięcia i przebarwienia, które dotykają szczególnie mocno eksploatowane pojazdy.

Istnieje jednak pewne rozwiązanie tego problemu – renowacja skórzanej tapicerki. Mogłoby się wydawać, że nawet osoby niezaznajomione z tym zagadnieniem poradzą sobie z „prostymi” czynnościami konserwacyjnymi. Niestety okazuje się często, że nieprawidłowa próba renowacji skórzanej tapicerki kończy się często katastroficznie i naraża właściciela samochodu na jeszcze większe koszty przywrócenia jej do pierwotnego stanu – czasami jednak nie jest to wykonalne ze względu na poziom uszkodzeń tapicerki ze skóry.Szkolenia stacjonarne z renowacji skórzanej tapicerki


Z tego powodu warto zdecydować się na szkolenie z renowacji skórzanej tapicerki samochodowej, na której poznasz różne rodzaje uszkodzeń skóry oraz ich klasyfikację – co stanowi fundament dla wyboru odpowiednich metod ich usuwania, kosmetyków i urządzeń. Dowiesz się również, jak wykonywać wszelkie czynności renowacyjne bezinwazyjnie i bezpiecznie dla skóry.

Na szkoleniu zdobędziesz wiedzę w zakresie doboru farby do oryginalnego koloru, co zapewni najlepszy efekt bez zauważalnej różnicy pomiędzy fabrycznym odcieniem. Nauczysz się korzystać z pistoletów natryskowych oraz innych urządzeń i narzędzi umożliwiających przeprowadzenie skutecznej renowacji. Dowiesz się, w jaki sposób szlifować tapicerkę, aby jej nie uszkodzić, tym samym narażając się na straty finansowe.

Można więc łatwo zauważyć, że renowacja samochodowej tapicerki skórzanej przebiega wieloetapowo, a za ostateczny efekt odpowiada przede wszystkim wiedza i odpowiednia technika. Niezależnie od tego, czy chcesz się zajmować tym dla siebie, czy profesjonalnie – po szkoleniu będziesz w stanie przejść przez cały proces!Jak przebiegają szkolenia i dlaczego Automotive Paradise?


Na szkoleniach kursant uzyskuje umiejętności praktyczne i teoretyczne w zakresie renowacji tapicerki skórzanej. Zapewniamy wszystkie niezbędne akcesoria, sprzęt oraz materiały szkoleniowe. Szkolenia przebiegają wieloetapowo i omawiają szerokie spektrum zagadnień.

Nasi szkoleniowcy to doświadczeni specjaliści, którzy swoją wieloletnią praktyką zdobyli najwyższy poziom wiedzy i techniki detailingowej. Dbamy o to, aby szkolenie przebiegało w przyjemnej i komfortowej dla wszystkich atmosferze. Po jego ukończeniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, który jest potwierdzeniem rzeczywistych umiejętności nabytych podczas szkolenia.

Szkolenia z detailingu i czyszczenia wnętrza samochodu

Koszt: 1000 zł netto / dzień.

Dwa warianty do wyboru:

 • Szkolenie podstawowe
  Czas trwania: 1 dzień.
 • Szkolenie zaawansowane
  Czas trwania: 3 dni.
Szkolenia z detailingu wnętrza samochodu

Czym jest detailing wewnętrzny?


Wnętrze samochodu to przestrzeń, w której z pewnością chcemy czuć się komfortowo. Niewątpliwie pod tym kątem ma znaczenie utrzymywanie pojazdu w czystości. Nie jest to jednak łatwe, zważając na fakt, że auta są z reguły mocno eksploatowane. Tym samym nawet będąc mocno pedantycznymi, nie będziemy w stanie uniknąć wszystkich oznak zużycia elementów wnętrza. Nawet w relatywnie nowych autach spotykamy się bowiem z przetarciami, przerysowaniami, czy przebarwieniami.

Ratunkiem w takich sytuacjach jest detailing wnętrz, który przywraca świeżość i odmładza wnętrza samochodów. Dzięki niemu możesz poczuć się jak autem, które przed chwilą wyjechało z salonu. Co więcej – auto detailing to nie tylko kwestia estetyki, lecz również istotny element ochrony naszego zdrowia. W zanieczyszczonym samochodzie znajduje się bowiem wiele niekorzystnych dla zdrowia patogenów.Jak wygląda szkolenie z detailingu wnętrza?


W detailingu najważniejsza jest oczywiście dokładność i staranność. Nie można jednak kwestionować znaczenia wiedzy, dzięki której wiemy, w jaki sposób wykonywać nieinwazyjne i bezpieczne dla samochodu czyszczenie kokpitu oraz wszystkich pozostałych elementów wnętrza. Właśnie dlatego powstało nasze szkolenie, idealnie balansujące teorię i praktykę – oczywiście z nastawieniem na działanie!

Warto pamiętać, że dobór odpowiedniej chemii, urządzeń i technik zależy przede wszystkim od rodzaju powierzchni lub materiału, nad którym pracujemy. Podczas szkolenia dowiesz się jak rozpoznać każdy z nich i jakich środków użyć do przywrócenia blasku elementom wnętrza. Cały proces przebiega wieloetapowo – nasze szkolenie dogłębnie opisuje każdy z kroków pod kątem teoretycznym i praktycznym. Przed przejściem do następnego etapu, musimy mieć również, że każdy z kursantów dokładnie zrozumiał zagadnienie, jak również posiadł umiejętności manualne w tym zakresie.Dlaczego my?


Niezależnie od tego, czy car detailingiem chcesz zajmować się hobbystycznie, czy zawodowo – po szkoleniu będziesz w stanie przeprowadzić pełny detailing wnętrza samochodu. Nasz zespół składa się z doświadczonych szkoleniowców, którzy w codziennej pracy kierują się pasją, zaangażowaniem i chęcią jak najskuteczniejszego przekazania swojej wiedzy. Dbamy o to, aby wszystkie zajęcia przebiegały w przyjemnej i komfortowej dla uczestników atmosferze. Po ukończeniu kursu każdy student otrzymuje od nas imienny certyfikat, który z pewnością będzie dobrze prezentował się w Twoim CV!

Do każdego kursanta podchodzimy indywidualnie. Rozumiemy bowiem, że każdy z nas może potrzebować innego „sposobu” przekazania wiedzy. Chcemy, aby każda osoba decydująca się na szkolenie, posiadła rzeczywiste umiejętności, które pozwolą już następnego dnia na pracę w zawodzie auto detailera.

Zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami i umów termin już teraz!

Umów termin

Zadzwoń do nas i umów termin już teraz. Pamiętaj! Szkolenia auto detailingowe to proces, który może nam zająć nawet parę dni, w związku z czym rezerwacji terminu należy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Nowa lokalizacja!

ul. Górna 14
Mikołów